Валентина

  во

  Според ново истражување на Универзитетот во Аквила, Италија, секојдневните закуски со вкус на какао можат да помогнат вашиот мозок да се заштити од когнитивно ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Социјалните мрежи се преполни со реакции, откако вчеравечер Скопје се искачи на првото место по загаденост во светот. Мерните станици во некои делови од Скопје ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Внукот на народниот херој Методија Андонов - Ченто, Јане Ченто, бил претепан од затворски службеници во затворот во Шутка. Во телефонски разговор со новинарот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Слабеењето е трошење на вишок енергија складирана во форма на масни резерви кои ја прават прекумерната телесна тежина. Кога станува збор за ЕНЕРГИЈА и ТЕЛЕСНА ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Децата се цвеќиња на животот, но повеќето од нас најверојатно ќе имаат или имаат мал букет од 2 или 3. Сепак историјата раскажува за неверојатна жена која ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Потрошувачката на вода во Крива Паланка е зголемена за дваесет отсто во периодот на поларни температури, кои деновиве во текот на ноќта се спуштија и до 15 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Купувате нова машина за перење со пет до седум години гаранција или фрижидер кој трае три години. Не се радувајте премногу бидејќи со рокот на траење завршува ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Потрошувачката на вода во Крива Паланка е зголемена за дваесет отсто во периодот на поларни температури кои деновиве во текот на ноќта се спуштија и до 15 ...
  сите 30 | | | веќе видена