Вајт Харт Лејн

  во

  Босанскиот напаѓач кој денес е член на Рома, Един Џеко за четири ипол години поминати во Манчестер Сити освои две шампионски титули, одигра 189 натпревари и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, им се извини на навивачите за одложувањето на отворањето на новиот стадион „Вајт Харт Лејн“. Според тренерот, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, им се извини на навивачите за одложувањето на отворањето на новиот стадион „Вајт Харт Лејн“. Според тренерот, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, им се извини на навивачите за одложувањето на отворањето на новиот стадион „Вајт Харт Лејн“. Според тренерот, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, им се извини на навивачите за одложувањето на отворањето на новиот стадион „Вајт Харт Лејн“.Според тренерот, работата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем мораше да го одложи „вселувањето“ на новиот стадион поради „безбедносни причини“. Претходно беше најавено дека првиот меч на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Тотенхем успеа да дојде до премиерна победа на отварањето од новата сезона во Премиерлигата. Гостите од Вајт Харт Лејн денеска беа подобри од Њукасл на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Манчестер сити важи за фаворит и ќе се обиде да биде првиот тим што по една деценија ја одбранил титулата. Како најголем конкурент на Сити се спомнува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Клубот од Вајт Харт Лејн ова лето испиша историја при настапот на трансфер пазарот, но не каква што фановите очекуваа, Тотнем стана првиот тим кој не купил ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Англискиот напаѓач Хери Кејн ќе остане во тимот на Тотенхем барем уште шест години, откако се согласи на нов богат договор со лондонскиот клуб. Договорот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Лондон наскоро ќе добие уште еден модерен стадион, бидејќи на почетокот на сезоната Тотенхем најави дека ќе го пушти во употреба новиот „Вајт Харт Лејн“. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Навивачите на Тотенхем со нетрпение очекуваат да ги следат натпреварите на својата екипа на новиот стадион, кој е најавен за почетокот на претстојната сезона. ...
  сите 7 | | | веќе видена