Узбекистан

  во

  Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Двете заедно со Унгарката Черновицки застанаа на победничкото постоље додека се интонираше косовската химна. Оваа вест од спортот не би била многу значајна , ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ќерката на рускиот тајкун Илком Покиров го кажа судбоносното „да“ во Москва. Мадина Шокирова доби свадба како од бајките, на која присуствувале 900 гости. Само ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Познатата гимнастичарка, 43 годишната Оксана Чусовитина, изјави дека се надева дека ќе успее да се квалификува за своите осми Олимписки игри, оние во Токио во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На АТП турнирот во Москва се случи еден многу чуден момент. Тенисерот од Узбекистан реши да го предаде мечот против Ричардас Беранкис од Литванија и тоа при ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тенисерот од Узбекистан, Денис Истомин изведе еден неспортски потег кој ги налути љубителите на тенисот и спортот во целина. тенисер на АТП листата го предаде ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Душанбеу, главниот град на Таџикистан, се одржува 17. самит на премиерите на државите од Шангајската организација за соработка - SCO. На дводневниот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Група од шест Косовци поврзана со џихадиситчката група Исламска држава (ИД) планирала террористички напади во Косово, Франција и Белгија, соопшти косовското ...
  сите 11 | | | веќе видена