УС Опен

  во

  Новак Ѓоковиќ и Александар Зверев ќе стават крај на сезоната во машкиот тенис со меѓусебен натпревар во финалето на АТП „Мастерс“ турнирот денеска во Лондон. ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Годинешниот подем на Новак Џоковиќ се совпадна со обновата на соработката со тренерот Марјан Вајда. Словакот повторно се грижи за Џоковиќ, како што се виде со ...
  сите 184 | | | веќе видена

  АТП ги објавил традиционалните годишни награди, а според очекувањата некои од нив се нашле во раце на првиот играч на светот Новак Ѓоковиќ и тренерот Маријан ...
  сите 178 | | | веќе видена