УС Опен

  во

  Рафаел Надал соопшти дека поради повреда на коленото нема да настапи на двата силни турнири во Кина следниот месец, па Новак Ѓоковиќ би можел многу наскоро да ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Американската тенисерка, Серена Вилијамс, за прв пат и се обрати на јавноста после скандалот во финалето од УС Опен, каде судијата на тој меч таа го обвини за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Легендата на снукерот, Рони О'Саливен одамна е заштитно лице на овој спорт и единствен феномен, кој секогаш изненадува со своето харизматично однесување и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ бил специјален гостин на Црвена ѕвезда на мечот против Радика (6:0)Пред мечот со тренерот Владо Милојевиќ влегол во ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Турнирот во Њујорк, УС Опен, изминативе неколку дена е проследен со лошо време кое им прави сериозни проблеми во играта на тенисерите. Така беше и на дуелот ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Јапонката Наоми Осака која го освои овогодинешниот УС Опен кој помина во знакот на скандалите на Серена Вилијамс откри што Американката и кажала по мечот. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Серена Вилијамс во четврфиналето на УС Опен успеа да ја победи конкурентката Каролина Плишкова. 36-годишната ветеранка со 2:0 (6-3, 6-4) ја елиминираше ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Новиот шампион на УС Опен, Наоми Осака, вели дека не се плаши од начинот на кој нејзината победа беше засенета од испадите на Серена Вилијамс кај судијата. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Наоми Осака, победничка на овогодинешниот Гренд Слем турнир ,УС Опен, чија игра падна во втор план на теренот, во завршницата од мечот во Њујорк, поради ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во последните месеци Новак Ѓоковиќ го воодушевува тенискиот свет со своите настапи. После освојувањето на Вимблдон и Мастресот во Сисинати, во голем стил ...
  сите 51 | | | веќе видена