Уругвај

  во

  Од понеделникот кога во часот од радарот исчезнал авионот во кој бил Емилијано Сала, трае потрагата по уругвајскиот фудбалер. Тој бил на пат кон Велс каде ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од понеделникот кога во 20 часот од радарот исчезнал авионот во кој бил Емилијано Сала, трае потрагата по уругвајскиот фудбалер. Тој бил на пат кон Велс каде ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Светот го подзаборави Енцо Франческоли, а многумина не ни знаат за него: голем дел од кариерата тој минал во Јужна Америка, а седум години во Европа играл за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Малку кој очекуваше дека Реал Мадрид ќе може да ги одбрани европската и светската титула, но речиси сигурно никој не можеше да предвиди дека „кралевите“ ќе ...
  сите 25 | | | веќе видена