URL

  во

  Однесувањето на унгарската влада ќе биде предмет на испитување на Европската унија како нејзина членка од аспект на владеењето на правото и борбата против ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Околу 100 ученици од ОУ „Песталоци“ на возраст од 7 до 8 години, на едукативната посета во лабораторијата на ЈП Водовод и канализација – Скопје имаа можност да ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Прилепчанката Петкана Атанасоска има 61 година и редовно планинари веќе седум години. Иако е со една рака, таа е поиздржлива од многумина со две раце. Брза е, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со директен дуел меѓу премиерот Зоран Заев и поранешниот претседател на Собранието, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Трајко Вељаноски, почна втората фаза од процесот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски предложи Комисија за мандатно-имунитетни прашања до Собранието. Одлуката е изгласана со пет гласа „за“ од ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Околу десетина километри од Неготино и само неколку километри од последното село по патот се наоѓа воениот полигон Криволак- тренинг центар на војници кој се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во следните шеесетина дена во Собранието ќе трае процесот за измена на Уставот со четирите амандмани кои денеска Владата ги достави до Собранието . Како што ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Дваесеттина пензионери кои секојдневно демонстрираат пред Собранието на РМ и го блокираат центарот на градот поради што со часови се создава голем сообраќаен ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Помина една година од локалните избори на кои кандидатот на СДСМ Петре Шилегов стана градоначалник на Град Скопје со кампања во која најмногу ветуваше мерки за ...
  сите 109 | | | веќе видена

  За разлика од некои други земји во светот, во Македонија се уште не е легализирана употребата на марихуаната за рекреативни цели. Контролата на опојни дроги и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Валгус деформацијата на палецот на стaпалото е најчеста деформација на стапалото, а веројатно, воопшто, e најчеста деформација на мускулниот-коскен состав на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Историска пресвртница е гласањето во Парламентот за почеток на уставните измени во согласност со Договорот од Преспа, оцени заменик помошникот на државниот ...
  сите 20 | | | веќе видена