Ургентниот

  во

  На министерот за здравство Венко Филипче не му се давале пари за ангажирање на агенција за обезбедување на Клиничкиот центар, па разговарал со Радмила ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Вистинска семејна драм,а се одвивала синоќа во Рушињ, Србија, кога 51-годишниот Горан Р. се обидел во семејната куќа да ја задави 49-годишната сопруга, Славица ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По нападот на медицинска сестра на Клиниката за анестезија реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) од членови на семејството на починат пациент кој се ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Затвореник од „Идризово“ почина вчера во болница, информираше МВР. Според полицијата, вчера околу 11 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 6.30 часот ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Скопјани искасани од кучиња, кои минатата недела и викендов побарале медицинска помош на скопските клиники, велат дека не можеле да добијат серум против ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Скопјани искасани од кучиња, кои минатата недела и викендов побарале медицинска помош на скопските клиники, велат дека не можеле да добијат серум против ...
  сите 9 | | | веќе видена