УО

  во

  Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против директорот на Македонска радиотелевизија. Марјан Цветковски ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Управата за финансиска полиција соопшти дека поднесе кривична пријава против службеното лице, М.Ц, директор на јавното радиодифузно препријатие, ЈРП. Според ...
  сите 37 | | | веќе видена

   Возејќи кон Музејот на Град Скопје не можеш, а да не ја забележиш огромната видео проекција на целата катна гаража Македонска Фаланга. 40 ГОДИНИ PEPSI ВО ...
  сите 10 | | | веќе видена

  * Борба на титаните: кои се најплатените банкари во земјава? „Комерцијална банка“, најголемата домашна банка лани оствари добивка од 29 милиони евра и за тоа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Д-р Маја Стевкова Штериева e нов претседател на Македонската Банкарска Асоцијација. Aктуелниот Главен финансиски директор и член на Управниот одбор на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „УНИ Банка ” прослави 15-годишнина на својата експозитура во Прилеп со елегантен коктел во ресторан „Кристал Палас”. На настанот присуствуваа над 100 клиенти, ...
  сите 7 | | | веќе видена