УО

  во

  Филип Поповски, генералниот секретар на ФФМ во вечерашното интервју за МТВ дополнително објасни за тоа дали на Вардар ќе му се додели титулата или не.“Засега ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Отпадот во регионалната депонија Русино ќе се расфрла и ќе гори без контрола најмалку уште половина година. Планот да се формира претпријатие кое ќе се грижи ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Како што СПОРТМЕДИА неофицијално дознава, во ФК Академија Пандев многу скоро ќе се случи вистински “земјотрес“, подобро кажано вистински “лифтинг“ или ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудбалското првенство во Првата лига е предвреме прекинато со одлука донесена на вонредна седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија – ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Одлуката на УО на ФФМ за прекин на првенството без прогласување на шампион и без испаѓање, највеќе ги шокира вардарци кои до прекинот на првенството поради ...
  сите 46 | | | веќе видена

  По одлуката на Фудбалската федерација на Македонија за прекин на сезоната во Првата лига без прогласување шампион, сега се очекува и конечната одлука кои ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Тоа што можеше и да се очекува по позитивните случаи на Ковид-19 и во фудбалските прволигаш Шкендија и Ренова, денеска официјализирано на вонредната седница на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Управниот одбор на Кошаркарскиот клуб Гостивар синоќа одржа состанок, прв после прекин на првенството и воведувањето на вонредна состојба во земјава поради ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Стојмир Дејановски е избран за нов претседател на Управниот одбор на КК Гостивар. Дејановски е долгогодишен член на управата и спонзор на гостиварскиот клуб. ...
  сите 18 | | | веќе видена