УНМИК

  во

  Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации за Косово повика на дијалог и решавање на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации за Косово повика на дијалог и решавање на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации за Косово повика на дијалог и решавање на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Косово е главен извор на нестабилност и вза потенцијалните конфликти во регионот, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни Марија Захарова. „ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска информира дека рускиот државјанин Михаил Красношченков, кој беше уапсен во вторникот од полицијата поради ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска информира дека рускиот државјанин Михаил Красношченков, кој беше уапсен во вторникот од полицијата поради ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Обединетите Нации треба да одговорат на обидите на Приштина да му го одземе имунитетот на рускиот дипломат Михаил Красночеков, кој е член на Привремената ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Обединетите нации треба да одговорат на обидите на Приштина да му го одземе имунитетот на рускиот дипломат Михаил Красночеков, кој е член на Привремената ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска информира дека рускиот државјанин Михаил Красношченков, кој беше уапсен за „попречување во вршењето на службена ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Обединетите Нации треба да одговорат на обидите на Приштина да му го одземе имунитетот на рускиот дипломат Михаил Красночеков, кој е член на Привремената ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска информира дека рускиот државјанин Михаил Красношченков, кој беше уапсен во вторникот од полицијата поради ...
  сите 30 | | | веќе видена