Уникаха

  во

  Секако под услов Перо Антиќ да ја продолжи соработката со некогашниот евролигаш, кој по неколку години одново е дел од Еврокупот. Согласно со календарот, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во вистинско време се случува победничката серија на Хувентуд која може да значи и опстанок во најсилната шпанска кошаркарска лига… Денеска во рамките од 30. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На дерби дуелот во шпанстака ACB лига помеѓу Валенсија и Уникаха во крајните минути се случи ужас. Американскиот кошаркар Џеф Брукс се сруши на подот на една ...
  сите 4 | | | веќе видена