УНИЦЕФ

  во

  Едната опција е по сместувањето на децата без родителска грижа во згрижувачки семејства или во мали групни домови, испразнетите домови да бидат искористени за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Изминаа скоро 30 години откако првпат на сецената се појави легендарната генерација на Манчестер јунајтед. На „класата“ од 1992 година и припаѓаат одличните ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Посвојувањето е благородна мисија, порача во една прилика Амернис Нокшиќи која минатата година активно се вклучи во кампањата „На секое дете му треба ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претставникот на УНИЦЕФ во Македонија Бенџамин Перкс кажа дека ниту едно дете не смее да биде жртва на болести што може да се спречат по веста дека шестмесечно ...
  сите 266 | | | веќе видена

  На вчерашната средба со премиерот Зоран Заев Нина ја прифатила понудата да биде ангажирана времено и вели дека е благодарана што Владата ѝ излегла во пресрет и ...
  | | веќе видена | слични

  Долги години лицата со Даунов синдором се на маргините на општеството. Статистички не оперираме со бројки колкав е бројот на вакви лица во државата но она што ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Се помалку ученици од основното образование домашните задачи ги пишуваат сами, без присуство на возрасно лице, велат граѓаните кои денеска ги анкетираше ...
  сите 18 | | | веќе видена