Унгарците

  во

  Според играта, борбеноста и талентот што ги прикажаа на СП за кадети во Скопје, многумина од младите ракометари влегоа во тефтерите на тренерите и менаџерите, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Довербата на граѓаните на Северна Македонија во ЕУ е 57 отсто и бележи намалување од шест отсто во однос на есента минатата година. Сепак, 68 отсто сметаат ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Црвена Звезда на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград одигра нерешено 1:1 против Копенхаген, поволен резултат кој што повеќе им одговара на Данците. Пред крајот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Довербата на македоснките граѓани во ЕУ е 57 отсто и е намалена во однос на минатата година. Сепак, 68 отсто сметаат дека членството во ЕУ би било подобро за ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Рекламите на Кока-Кола кои промовираат прифаќање на геј лицата беа причина за повик на бојкот од висок член на десничарската владејачка партија на Унгарија. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сергеј Ребров одлично го предводи Ференцварош, стана првак со популарниот Фради, но сега ќе ја има најтешката задача досега на планираниот пат до Лигата на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Довербата на граѓаните на Македонија во ЕУ е 57 отсто и бележи намалување од шест отсто во однос на есента минатата година. Сепак, 68 отсто сметаат дека ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Довербата на граѓаните на Северна Македонија во ЕУ е 57 отсто и бележи намалување од шест отсто во однос на есента минатата година. Сепак, 68 отсто сметаат ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Довербата на граѓаните на Македонија во ЕУ е 57 отсто и бележи намалување од шест отсто во однос на есента минатата година. Сепак, 68 отсто сметаат дека ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Довербата на граѓаните на Македонија во ЕУ е 57 отсто и бележи намалување од шест отсто во однос на есента минатата година. Сепак, 68 отсто сметаат дека ...
  сите 54 | | | веќе видена