Украинците

  во

  Од денеска ќе се играат мечевите од петтата и од шестата рунда, по кои ќе бидат познати селекциите што ќе играат за првата титула во Лигата на нациите, потоа ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Деца, од кои некои имаат само по 8 години, ги учат да убиваат Руси и нивни приврзаници во еден воен логор кој го основаше украинската радикална нацистичка ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Деца, од кои некои имаат само 8 години, учат да убиваат Руси и нивни приврзаници во еден воен логор кој бил основан од украинска радикална националистичка ...
  сите 5 | | | веќе видена

  -„СТАРАТА ДАМА“ ПРЕРАНО ЗАПОЧНА ДА СЛАВИ, „ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ“ ГО ОСВОИЈА ТОРИНО- На тој начин е прекината серијата од три победи по ред на италијанскиот шампион ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Истакнатата украинска активистка Катерина Ханџјук, починала вчера, три месци откако била нападната со киселина. Како што потсетува "BBC", Ханџјук во нападот се ...
  сите 3 | | | веќе видена