Украинци

  во

  Американското Министерство за финансии денеска воведе нови санкции за руски и украински бизниси и неколку лица, сите поврзани со континуираната окупација на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американското Министерство за финансии денеска воведе нови санкции за руски и украински бизниси и неколку лица, сите поврзани со континуираната окупација на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со воспоставување литургиско заедништво на сите православни цркви предводени од Цариградската патријаршијата, Црногорската црква ќе добие статус на домицилна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во Бугарија е разоткриена измамничка мрежа која тргувала со државјанства. Тоа не е единствен случај во ЕУ. И други европски држави прават бизниси со пасоши, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со воспоставување литургиско заедништво на сите православни цркви предводени од Цариградската патријаршијата, Црногорската црква ќе добие статус на домицилна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со воспоставување литургиско заедништво на сите православни цркви предводени од Цариградската патријаршијата, Црногорската црква ќе добие статус на домицилна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На 30 Октомври 2018 година во Бања Лука, Република Српска во просториите на Сојузот на националните малцинства на Република Српска, се одржа првиот состанок на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека поделбата меѓу православните цркви ќе предизвика „сериозни последици“ после одлуката на Цариградската ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Потпретседателот на владата и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов и неговата партија ВМРО, се во центарот на скандалот кој вчера избувна со ...
  | | веќе видена | слични

  Министерката за правда, Цецка Цачева најави дека под итно, до крајот на годинава, ќе има промени во законот за издавање бугарски државјанста за да се ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Колку македонски државјани дале мито за незаконски да добијат бугарско државјанство? Овој документ е неопходен за добивање бугарски пасош, а за кој, нашинците, ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Обвинителството во Софија втор ден ја чешла Државната агенцијата за Бугарите во странство, која се сомничи дека на македонски државјани им издала стотици лажни ...
  сите 69 | | | веќе видена