Украина

  во

  Македонските одбојкари утре против Унгарија ќе го завршат квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2019. За да остварат историски прв пласман на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација утре ќе го одигра последниот натпревар во квалификациите за Европското првенство. Откако беа убедливо поразени од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација е во незавидна ситуација во пресрет на завршниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство кое во ...
  сите 46 | | | веќе видена

  „Новата“ црква во Украина која ја создадоа киевските власти е здружение на две групи расколници, изјави денеска патријархот московски и на цела Русија, Кирил ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владата на Украина поднесе до Европскиот суд за човекови права тужба против Москва поради кршење на правата на украински морнари, кои беа уапсени по инцидентот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Владата на Украина поднесе до Европскиот суд за човекови права тужба против Москва поради кршење на правата на украински морнари, кои беа уапсени по инцидентот ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Владата на Украина поднесе до Европскиот суд за човекови права тужба против Москва поради кршење на правата на украински морнари, кои беа уапсени по инцидентот ...
  сите 58 | | | веќе видена