Украина

  во

  Русија денеска воведе опсежни финансиски санкции за политичката елита на Украина, замрзнувајќи ги руските средства на стотици политичари и десетици бизниси во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  „Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – септември 2018 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Откако веќе три-четири дена нашиот источен сосед Бугарија, а оттаму и регионот, ги тресе аферата со пасошката мафија предводена од бугарски државни службеници, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во Бугарија веќе трет ден главна тема во јавноста е аферата со државните службеници замешани во издавањето на бугарски пасоши за кои тарифата стигнувала и до ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека поделбата меѓу православните цркви по одлуката на Цариградската патријаршија да ја признае ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Бугарија трет ден го тресе регионот поради аферата пасошка мафија предводена од државни службеници. Министерството за правда во Бугарија на повеќе од 750 лица ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Како што соопшти МВР, на средбата беа потврдени пријателските односи, довербата, отсуството на отворени или спорни прашања помеѓу двете држави, како и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека поделбата меѓу православните цркви по одлуката на Цариградската патријаршија да ја признае ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Лидерот на Бугарската партија ВМРО Красимир Каракачанов тврди дека никогаш не зеле пари за издавање на документи за бугарско државјанство, туку секогаш ја ...
  сите 52 | | | веќе видена