Украина

  во

  Бугарија трет ден го тресе регионот поради аферата пасошка мафија предводена од државни службеници. Министерството за правда во Бугарија на повеќе од 750 лица ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Како што соопшти МВР, на средбата беа потврдени пријателските односи, довербата, отсуството на отворени или спорни прашања помеѓу двете држави, како и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека поделбата меѓу православните цркви по одлуката на Цариградската патријаршија да ја признае ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Лидерот на Бугарската партија ВМРО Красимир Каракачанов тврди дека никогаш не зеле пари за издавање на документи за бугарско државјанство, туку секогаш ја ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Лидерот на Бугарската партија ВМРО Красимир Каракачанов тврди дека никогаш не зеле пари за издавање на документи за бугарско државјанство, туку секогаш ја ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во просториите на Министерството се сретна со амбасадорката на Украина во Република Македонија Наталија ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Алкалоид“ во периодот од јануари до септември ја зголемил единечната нето добивка за осум отсто во споредба со истиот период лани, консолидирани продажби ги ...
  сите 59 | | | веќе видена

  ВМРО никогаш не земала пари од документи за бугарско државјанство, секогаш сме ја бранеле каузата етничките Бугари од Македонија, Молдавија и Украина да ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во просториите на Министерството се сретна со амбасадорката на Украина во Република Македонија Наталија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „А лкалоид“ со раст на консолидираниот извоз од 12%, раст на консолидираната нето добивка од 6%, инвестиции во износ од 873,5 милиони денари и 144 нови ...
  сите 38 | | | веќе видена