Украина

  во

  Украинскиот претседател, Петро Порошенко, потпиша предлог-закон со кој на секој Русин што со авион ќе пристигне на Крим му се заканува затвор. Украинската ...
  сите 18 | | | веќе видена

  15-годишната Алиса Онишчук била силувана и убиена во селото Бабаји на североистокот на Украина во Харковската област – местото на злосторството ги шокирало ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пишува: м-р Џелал Незири Македонија, нејзините институции и факторите кои го одредуваат политичкиот курс во земјата несомнено треба да го задржат овој курс, не ...
  сите 5 | | | веќе видена

  15 годишно девојче кое било убиено и силувано во Украина е пронајдено во шума облеано во крв од петли, чии обезглавени тела биле пронајдени во близина на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  ЕУ се казнува себеси со тоа што ги спроведува наредбите на Вашингтон и ја санкционира Русија, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Иако ...
  сите 8 | | | веќе видена

  ЕУ се казнува себеси со тоа што ги спроведува наредбите на Вашингтон и ја санкционира Русија, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Иако ...
  сите 20 | | | веќе видена

  ЕУ се казнува себеси со тоа што ги спроведува наредбите на Вашингтон и ја санкционира Русија, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Иако ...
  сите 19 | | | веќе видена

  ЕУ се казнува себеси со тоа што ги спроведува наредбите на Вашингтон и ја санкционира Русија, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Иако ...
  сите 21 | | | веќе видена

   Од експлицитни фотографии на 4-годишна возраст до напорни тренинзи за мускули како врвен бодибилдер на 6-годишна возраст, родителите на овие деца ги преминаа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Екипата на 1ТВ дојде до сознанија за славјански нео – пагански обреди на Водно, кои се случуваат околу дрвени тотеми. Истражувањата не однесоа до руски ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Истакнатата украинска активистка Катерина Ханџјук, починала вчера, три месци откако била нападната со киселина. Како што потсетува "BBC", Ханџјук во нападот се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По смртта на украинската активистка, Катерина Ханџук, Европската Комисија изрази сочувство и побара од украинските власти брза и ефикасна истрага. Ханџук, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Украинската активистка Катерина Ханѕјук, која водеше антикорупциски кампањи, им подлегна на повредите три месеци откако беше нападната со киселина. Триесет и ...
  сите 5 | | | веќе видена