Украина

  во

  Рускиот премиер, Дмитриј Медведев, смета дека со изборот на Володимир Зеленски за претседател на Украина постои шанса да се подобрат односите меѓу Москва и ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Премиерот на Русија, Дмитриј Медведев очекува новиот претседател на Украина, Володимир Зеленски да продолжи со досегашната реторика, но верува оти постои ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Володимир Зеленски, кој победи на претседателските избори во Украина, беше казнет откако на јавноста и го покажа неговото гласачко ливче. Полицијата го казни ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Комичарот Володимир Зеленски синоќа изјави дека неговата прва задача како нов претседател на Украина ќе биде да обезбеди ослободување на воените затвореници ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Владимир Зеленски е името кое испишува историја во Украина. Имено, 41-годишниот актер, односно комичар освои убедлива победа со над 70% поддршка од гласачите ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Комичарот Володимир Зеленски синоќа изјави дека неговата прва задача како нов претседател на Украина ќе биде да обезбеди ослободување на воените затвореници ...
  сите 151 | | | веќе видена

   Владимир Зеленски е името кое испишува историја во Украина. Имено, 41-годишниот актер, односно комичар освои убедлива победа со над 70% поддршка од гласачите ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Украина има можност да спроведе историски позитивни промени за доброто на општеството во целост, оцени руското МНР, откако украинскиот претседател Петро ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Украина има можност да спроведе историски позитивни промени за доброто на општеството во целост, оцени руското МНР, откако украинскиот претседател Петро ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Комичарот Володимир Зеленски синоќа изјави дека неговата прва задача како нов претседател на Украина ќе биде да обезбеди ослободување на воените затвореници ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Комичарот Володимир Зеленски синоќа изјави дека неговата прва задача како нов претседател на Украина ќе биде да обезбеди ослободување на воените затвореници ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Комичарот Володимир Зеленски синоќа изјави дека неговата прва задача како нов претседател на Украина ќе биде да обезбеди ослободување на воените затвореници ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Актерот и комичар Володимир Зеленски е нов претседател на Украина. Тој победи во вториот круг на изборите, а неговиот противкандидат Петро Порошенко веќе му ја ...
  сите 151 | | | веќе видена