Украина

  во

  Претседателот на Украина Петро Порошенко потпиша закон, кој се закани дека ќе го затвори секој руски државјанин кој патувал со авион до Крим. Украински ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со воспоставување литургиско заедништво на сите православни цркви предводени од Цариградската патријаршијата, Црногорската црква ќе добие статус на домицилна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во Бугарија е разоткриена измамничка мрежа која тргувала со државјанства. Тоа не е единствен случај во ЕУ. И други европски држави прават бизниси со пасоши, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател, Петро Порошенко, потпиша предлог-закон со кој на секој Русин што со авион ќе пристигне на Крим му се заканува затвор. Украинската ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со воспоставување литургиско заедништво на сите православни цркви предводени од Цариградската патријаршијата, Црногорската црква ќе добие статус на домицилна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со воспоставување литургиско заедништво на сите православни цркви предводени од Цариградската патријаршијата, Црногорската црква ќе добие статус на домицилна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Украинската погранична служба ги контролира копнените влезови на Крим, кои Русија го анектираше во 2014 година, но повеќе патници на тој полуостров доаѓаат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател, Петро Порошенко, потпиша предлог-закон со кој на секој Русин што со авион ќе пристигне на Крим му се заканува затвор. Украинската ...
  сите 18 | | | веќе видена

  15-годишната Алиса Онишчук била силувана и убиена во селото Бабаји на североистокот на Украина во Харковската област – местото на злосторството ги шокирало ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пишува: м-р Џелал Незири Македонија, нејзините институции и факторите кои го одредуваат политичкиот курс во земјата несомнено треба да го задржат овој курс, не ...
  сите 5 | | | веќе видена