Украина

  во

  По пропаѓањето на Договорот за неширење на ракети со краток и среден дострел (ИНФ), Украина ќе добие право да произведува и разместува копнени балистички ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американката Хајден Панетиер (29) и украинскиот боксер Владимир Кличко (42) минатата година ја прекинаа својата долгогодишна врска. Откако актерката беше ...
  | | веќе видена

  По пропаѓањето на Договорот за неширење на ракети со краток и среден дострел (ИНФ), Украина ќе добие право да произведува и разместува копнени балистички ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Бројот на заразени со мали сипаници во Европа се зголемил за трипати меѓу 2017 и 2018 година, при што се регистрирани вкупно 82.596 случаи, објави Светската ...
  сите 35 | | | веќе видена