Украина

  во

  Македонската одбојкарска репрезентација пред неколку денови направи историски успех со пласман на Европското првенство во Белгија, Франција, Холандија и ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација пред неколку денови направи историски успех со пласман на Европското првенство во Белгија, Франција, Холандија и ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Германија и нејзините европски сојузници го обвинуваат Вашингтон за мешање во нивната надворешна и енергетска политика. САД предупредија дека може да воведе ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Соединетите држави повторно предупредија дека би можеле да воведат санкции за германските компании коишто ја продолжуваат соработката со Русија на градењетон ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Соединетите држави повторно предупредија дека би можеле да воведат санкции за германските компании коишто ја продолжуваат соработката со Русија на градењетон ...
  сите 24 | | | веќе видена

  За прв пат во историјата на ЕП ќе учествуваат 24 репрезентации, а меѓу нив за прв пат пак во нашата одбојкарска историја ќе се најде и Македонија која преку ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Македонските одбојкарски репрезентативци противниците за групната фаза во дебитантскиот настап на Европското првенство во септември ќе ги очекуваат од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Сомнителна гасна експлозија во станбена зграда во јужна Русија усмрти најмалку едно лице и повреди други двајца, објавија властите.Експлозијата се случи во ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Познати се четири од вкупно седумте противници на Вардар за пријателски средби, кои ќе бидат одиграни за време на престојот на централните подготовки во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Амбасадорот на САД во Германија упати писмено предупредување до германските компании кои се вклучени во контроверзниот руско-германски проект за гасоводот ...
  сите 24 | | | веќе видена