Украина

  во

  Скандалозни, но непроверени снимки и фотографии од Хантер Бајден, синот на поранешниот потпретседател и актуелен претседателски кандидат Џо Бајден, се појавија ...
  сите 56 | | | веќе видена

  На снимките и фотографиите, Хантер Бајден наводно консумира дрога, поточно крек и се впушта во сексуални активности со наводна проститутка. Особено интересно е ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Главното оружје на Доналд Трамп на овие избори е напаѓање на Џо Бајден преку неговиот син Хантер Бајден. А неговите соработници тоа го прават на сличен начин ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека не гледа ништо незаконско во поранешните деловни врски на Хантер Бајден со Украина и Москва, откако ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека не гледа ништо незаконско во поранешните деловни врски на Хантер Бајден со Украина и Москва, откако ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека не гледа ништо противзаконски во некогашните деловни врски на Хантер Бајден со Украина и Москва, откако ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Кипарската православна црква ја призна Православната црква на Украина како автокефална и таа е трета православна црква што го стори тоа, по Грчката црква и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД, Мајк Помпео разговараше со претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко и го повика да ослободи американски политички советник, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Кипарската православна црква ја призна Православната црква на Украина како автокефална и таа е трета православна црква што го стори тоа, по Грчката црква и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кипарската православна црква ја призна Православната црква на Украина како автокефална и таа е трета православна црква што го стори тоа, по Грчката црква и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кипарската православна црква ја призна Православната црква на Украина како автокефална и таа е трета црква од православниот свет што го стори тоа, по Грчката ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кипарската православна црква ја призна Православната црква на Украина како автокефална и таа е трета црква од православниот свет што го стори тоа, по Грчката ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кипарската православна црква ја призна Православната црква на Украина како автокефална и таа е трета православна црква што го стори тоа, по Грчката црква и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кипарската православна црква ја призна Православната црква на Украина како автокефална и таа е трета православна црква што го стори тоа, по Грчката црква и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Авиокомпанијата Виндроуз (Киев) во декември ќе почне со редовни летови кон главните градови на балканските земји. Прес-службата на авиокомпанијата објави дека ...
  сите 7 | | | веќе видена