Уганда

  во

  Почнувајќи од денеска, па во наредните три дена, малото планинско место Криница-Здруј во Полска ќе биде домаќин на најголемата економска конференција во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Правници, политиколози, економисти, но и занаетчии и со средно училиште. Ова се само дел од образовните насоки на светски државници. Најголем дел од нив имаат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сè повеќе и повеќе луѓе се зад решетки. Според Институтот за истражување на криминал, повеќе од 10.35 милиони лица се чуваат во казнени институции ширум ...
  сите 6 | | | веќе видена

  EAC е агенција за посвојување, која се најде на мета на голем скандал, бидејќи беше откриено дека тие купувале и продавале деца и дека ги лажеле новите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сè повеќе и повеќе луѓе се зад решетки. Според Институтот за истражување на криминал, повеќе од 10.35 милиони лица се чуваат во казнени институции ширум ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Минатата недела Уганда воведе данок на друштвени мрежи. За законски да ги користат друштвените мрежи корисниците од Уганда треба да плаќаат по 5 центи дневно. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Контроверзната „терапија за преобратување“ геј лица ќе биде забранета како дел од планот на британската влада за подобрување на животите на геј и трансродовите ...
  сите 3 | | | веќе видена