УЧК

  во

  Премиерот Зоран Заев кажа дека веројатно наскоро ќе има смена на министри, но тоа нема да биде реконструкција на Владата, бидејќи земјата е среде сериозни ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Поранешни војници на УЧК пред некој ден оствариле средба со претседателот на собранието Талат Џафери, кај што се разговарало за доставување на закон за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешни војници на УЧК пред некој ден оствариле средба со претседателот на собранието Талат Џафери, кај што се разговарало за доставување на закон за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешната главна обвинителка на Хашкиот трибунал Карла дел Понте изјави во Тирана дека претседателот на косовската влада Рамуш Харадинај не заслужува да ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија најостро го осудува вчерашниот инцидент во Тетово предизвикан од припадници на навивачката група ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Екс потпретседателот на СДСМ во последниот мандат на Црвенковски како лидер на партијата, Гордан Георгиев, му дава право на премиерот Заев да бира меѓу мирот и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  За среќа немаше повредени, а не беше предизвикана ни материјална штета после хулиганското однесување на навивачите на фудбалскиот клуб „Шкендија“ пред ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Министерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика на работа не оди веќе шест месеци а редовно зема паричен надомест, заедно со неуставниот додаток за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Обид за предизвикување на меѓуетнички конфликт се случи попладнево во Тетово, откако навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Обид за предизвикување на меѓуетнички конфликт се случи попладнево во Тетово, откако навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Навивачите на актуелниот шампион Шкендија направија вистински хаос во Тетово пред дуелот со Шкупи во дербито од 13-то коло во Првата лига.Балистите предизвикаа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Навивачите на актуелниот шампион Шкендија направија вистински хаос во Тетово пред дуелот со Шкупи во дербито од 13-то коло во Првата лига. Балистите ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Обид за предизвикување на меѓуетнички конфликт се случи попладнево во Тетово, откако навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика за угостителски услуги во рамки на државните институции и за ресторани и кафеани надвор од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Насим Харадинај , инаку е близок роднина на косовскиот премиер Рамуш Харадинај . Тој во емисијата ,,Фронтал” изрази револт поради формирањето на специјален Суд ...
  сите 19 | | | веќе видена