Твоето

  во

  „Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Го извадив пиштолот и кажав стој полиција, сведочеше телохранителот на Оливер Спасовски за 27 априлОбјавено пред 6 часа – 21 септември, 2018Од Васко Маглешов ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Сашо Тасевски, директорот на БЈБ, телохранител на тогашниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, доцна вечерва сведочеше во кривичниот суд дека на ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Директорот на БЈБ, Сашо Тасевски, кој за време на крвавиот четврток беше обезбедување на Оливер Спасовски, е последниот сведок на денешното рочиште за случајот ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Сашо Тасевски, директорот на БЈБ, телохранител на тогашниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, доцна вечерва сведочеше во кривичниот суд дека на ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Сашо Тасевски, директорот на БЈБ, телохранител на тогашниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, доцна вечерва сведочеше во кривичниот суд дека на ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Господари со сето време на светов, влегува во сите слободни минути и како под хипноза минутите ги престорува во часови без да забележиш дека твоето време го ...
  | | веќе видена

   Ние жените, генерално имаме силна внатрешна интуиција која најчесто се обидуваме да ја замолчиме. Длабоко во себе скоро секогаш ја знаеме вистината, но ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Писмото на еден човек од Бостон, наречено „Промашени поврзувања", посветено на жената која што ја сретнал на новогодишната вечер во 1972 година стана вистински ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ти си важна! Ако никој не ти го кажал тоа денес, тогаш ние ќе ти го кажеме тоа. Ти си важна. Твоите мислења се важни. Важен е начин на кој го гледаш светот, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Да, нормално е да ти биде скршено срцето и да си разочарана. Некои работи не се судени, а тоа ќе мораш да го прифатиш. Тој не е вистинскиот маж за тебе и тоа е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Софија Вергара изгледа фантастично за нејзината возраст и постојано привлекува комплименти за одржаниот изглед и витката фигура, но таа не е имуна на негативни ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Писмото на еден човек од Бостон, наречено „Промашени поврзувања“, посветено на жената која што ја сретнал на новогодишната вечер во 1972 година стана вистински ...
  сите 4 | | | веќе видена