ТВ

  во

  Македонската лото девојка и ТВ водителка Марјана Станојкоска ја отвори летната сезона во различни модели на костими за капење. Како едно од заштитните лица на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Според информациите кои ги пренеусва порталот Сигнал.,мк , во моментите кога на граничниот премин „Богородица“ бил запрен и задржан за приведување Боки 13, со ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Вчера, 15 јули 2019, како бомба одекна веста дека менаџерот, кој се претставува и како сопственик на 1ТВ, Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13, ...
  сите 530 | | | веќе видена

  Жена ми секогаш вели дека сум многу среќен затоа што сум доволно познат за реакции од типот... „еј ти си тој типот од таа серија“, а не сум Бред Пит, кој ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во рамки на истрагата која денеска ја отвори Обивнителството за организиран криминал и корупција за примање награда за противзаконито влијание и перење пари, ...
  сите 530 | | | веќе видена

  Нефи Усеини од ДУИ – сопственик на новоотворената пицерија дивоградба кај Чинарот во Охрид, во разговор за „ ТВ 24“ потврдува дека неговата фирма Нефи ИК е ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва по распитот пред судија на претходна постапка доби ефективен притвор. Основниот кривичен суд ...
  сите 530 | | | веќе видена

  По наредба на обвинителството за борба против организиран криминал, доцна вечерва е одземен мобилниот телефон на специјалната обвинителка Ккатица Јанева, ...
  сите 149 | | | веќе видена