ТВ

  во

  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера одржа средби со членството и граѓаните од Пијанечко-малешевскиот регион. На средбите се разговараше за ...
  сите 303 | | | веќе видена

  Транспарентноста е нешто што одамна требаше да биде дел од работата на националниот сервис, но… Од пред неколку дена откако, веќе беше јасно дека МТВ нема да ...
  сите 142 | | | веќе видена

  „Новинарот на Телевизијата БН, Владимир Ковачевиќ синоќа е физички нападнат во Бања Лука, а поради здобиените повреди побарал медицинска помош“. „Зачудени сме ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Владиниот службеник Љупчо „Бубо“ Каров, своевремено дел од легендарната К-15 екипа, а во последно време голем поддржувач на сите политики на Зоран Заев и СДСМ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Граѓаните се разочарани од односот спрема земјоделците, односот спрема образовниот систем и сите оние сфери на општествено делување, рече Трипуновски. Според ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Во своето гостување на телевизија Алфа, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш го повика премиерот Зоран Заев да се охрабри и да се појави на ...
  сите 303 | | | веќе видена

  Беше една од најпопуларните тв серии во деведесеттите. „Тропска горештина“ ги одбележа кариерите на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси, а се емитуваше од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одржа средби со членството и граѓаните од Пијанечко-малешевскиот регион. На средбите се разговараше за ...
  сите 303 | | | веќе видена

  Согласно агендата на ВМРО-ДПМНЕ, „Лето за Македонија“ денеска сме во Општина Богданци, од каде што потоа заминуваме во Општина Гевгелија, истакна Цветан ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Монструозно убиство, кое се случило вчера во попладневните часови, го потресе прилепското село Беловодица. Според информации од Министерството за внатрешни ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го искористи гостувањето во вестите на ТВ Алфа и од Пехчево повторно го повика премиерот Зоран Заев да се ...
  сите 303 | | | веќе видена

  Сите политички партии во Македонија во 2008 година биле против предлогот на медијаторот Метју Нимиц за име со географска одредница за употреба во меѓународни ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во своето гостување на телевизија Алфа, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш го повика премиерот Зоран Заев да се охрабри и да се појави на ...
  сите 303 | | | веќе видена

  Оние кое нема да излезат на референдумот, се непријатели за државата смета премиерот Зоран Заев, но лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски, пак, смета дека ...
  сите 303 | | | веќе видена