ТВ

  во

  „Фчерашни новости“ е политичка сатира, емисија во која се „пука“ и „плука“ со стил, а таа е еден од главните протагонисти во ТВ-серијалот и во новата сезона ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ураганот Флоренс потполно го отсече градот Вилмингтон од остатокот од сојузната држава Каролина. Крајбрежниот град поради тешките поплави е излоиран од ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Вистинска драма вчера вечерта се случувала на скопски Бит Пазар каде таксист бил претепан со кундак и железо од засега непознати лица, кои веднаш по нападот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Преговарачот за името Никола Димитров му кажувал доверливи информации на амбасадорот Филип Рикер за позициите на македонскиот табор во преговорите за името, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Беше една од најпопуларните тв серии во деведесеттите. „Тропска горештина“ ги одбележа кариерите на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси, а се емитуваше од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Новинарот на Телевизијата БН, Владимир Ковачевиќ синоќа е физички нападнат во Бања Лука, а поради здобиените повреди побарал медицинска помош“. „Зачудени сме ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Во април годинава, Лила Филиповска беше жртва на хакери кои успеаа да и го одземат профилот на Инстаграм, кој со помош на пријатели и стручни луѓе успеа да го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  И така силно грчевито се борат да не се збори за договорот и затоа избега од дебата, човекот кој се колнеше и бараше дебати. Па сакал да му кажам што мислам за ...
  сите 12 | | | веќе видена