ТВ

  во

  Американскиот магазин „Тајм“ објави листа на 100 највлијателни луѓе за 2019 година, а победниците како и досега ги има во повеќе категории, од дебитанти до ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „Јас за правичната и соодветна застапеност сум се погрижила да ја примена прво на мојата катедра, но не само раководена од припадноста етничка, туку покрај ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Глумицата Софи Тарнер, која ја глуми улогата на Санса во популарната ТВ серија "Игра на Тронови" признала дека се бори со здравствени проблеми во последните ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министрите Радмила Шеќеринска и Никола Димитров бегаат од ТВ соочување и од вистината, соопшти потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој преку ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Б лерим Река, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски, сите тројца кандидати за претседател кои ја трчаат трката до недела, се универзитетски ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Сања Малетиќ била нападната од таксист во Бијељина. Пејачката била на телевизиско шоу во БН ТВ, а пеколот следел кога повикала такси во тој град. Таа влегла во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Глумицата Софи Тарнер, која ја глуми улогата на Санса во популарната ТВ-серија „Игра на тронови“ признала дека се бори со здравствени проблеми во последните ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сите ние чуваме стари семејни фотографии, а всушност, тие ни ги чуваат спомените од најраната возраст, најубавите години, ни ги чуваат спомените од детството. ...
  | | веќе видена

  По три недели на кампања денес кандидатите и партиите ќе имаат последна шанса да им се обратат на граѓаните со цел да ги убедат дека токму за нив треба да го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Различни ставови во однос на Законот за јазиците изразија тројцата учесници во претседателската трка во четвртата ТВ дебата, која се емитуваше на Алсат, но ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Градоначалничката на Арачиново Милкие Халими го осуди нападот врз екипата на ТВ 21, кој беше извршен на територијата на општината, откако новинарите снимале ...
  сите 74 | | | веќе видена