ТВ

  во

  – Многу сум растеретен по однос на тоа колку ќе останам во политиката и на функција. Спремен сум уште утре да си одам ако народот така одлучи, ич око нема да ...
  | | веќе видена | слични

  – Извршителите ни требаат во општеството, но некои ги надминуваат законските рамки и наплатуваат долгови незаконски, еден таков разрешив пред некој ден и му ...
  | | веќе видена | слични

  Се шпекулира дека тандемот Камчев – Савова решиле да влезат во медискиот тв бизнис со преземање на Канал 5 од Стојменови. Геро бил ангажиран да ја утепа ...
  | | веќе видена | слични

  Во емисијата „Отворено“ на ТВ 24, како дел од јавните настапи „Две години Влада – Отворено пред граѓаните“ во која учествуваа претседателот на Владата на РСМ ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Во емисијата „Отворено“ на ТВ 24, како дел од јавните настапи „Две години Влада – Отворено пред граѓаните“ во која учествуваа претседателот на Владата на РСМ ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Се уште во јавниот сервис доминантна улога и влијание има поранешната владејачка партија ВМРО-ДПМНЕ. Така е констатирано во Извештајот. Во стилот и начинот на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ѓорѓи Илиевски, државниот просветен инспекторат во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа детално ги образложи трите незаконски именувања на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменик претседателот на Владата на РСМ и министер за внатрешни работи, Оливер ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Наместо да собере храброст и излезе на ТВ дуел Љупчо Николовски ги праќа своите пулени да ме напаѓаат и шират невистини, напиша на Фејсбук, Цветан Трипуновски ...
  сите 38 | | | веќе видена

  – Тогаш кога ќе има доволно информации кои ќе потврдат за начинот на кое што се случило тоа бегство. Ќе излезе Јавното обвинителство кое што ја води истрагата. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  За успех во правосудството, за успех во заштедата на народните пари, за компетитивна економија транспарентноста и отчетноста е многу важна- посочи премиерот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  За успех во правосудството, за успех во заштедата на народните пари, за компетитивна економија транспарентноста и отчетноста е многу важна – посочи премиерот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ѓорѓи Илиевски, државниот просветен инспекторат во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа детално ги образложи трите незаконски именувања на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Добри оценки добивме, транспарентноста е зголемена, сите услови за правда се исполнети, рече премиерот Зоран Заев во емисијата Отворено на тв 24. -Не ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во емисијата „Отворено“ на ТВ„24“ изјави дека веингот ќе почне за еден месец, а досега сто полицајци биле ...
  сите 40 | | | веќе видена