ТВ

  во

  Бугарската фолк пејачка Преслава по се изгледа остана без пријатели на естрадата. Сите нејзини колеги и колешки полека како да и го „вртат грбот“. Единственото ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „И така, Македонски народ веќе нема да постои, туку поединци кои ќе одлучат во личната карта да им пишува Македонец/ка“ го коментира професорката Биљана ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Дали некогаш сте се запрашале како денес изгледаат вашите симпатии од основно училиште, кои сте ги гледале на големи или мали екрани? Во нашата галерија ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Повикувајќи се на партиски извори, од ТВ 24 пренесуваат дека Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на БЕСА. Неофицијално ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Се подготвува разводот кој наверојатно ќе биде најскапиот досега. Најбогатиот човек на светот се разведува поради водителка, а нова димензија на нивната ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса потврдуваат за ТВ 24 партиски извори. Неофицијално компромисот ќе биде интервенција ...
  | | веќе видена | слични

  Со натпреварот меѓу Македонија и Јапонија кој денеска се игра од 15:30 часот во Минхен се отвораат средбите од Групата Б на Светското првенство. Македонија го ...
  сите 12 | | | веќе видена

  И по неколку месеци од гласањето за отпочнување на постапката за отворање на Уставот, нејасно останува зошто Никола Попоски, екс-министерот за надворешни ...
  | | веќе видена

  Обожавателите останале во шок откако сфатиле дека ликот на Ема од омилената ТВ серија "Пријатели" следната година треба да наполни 18 години. Таа беше ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Веста за разводот на најбогатиот човек на светот и основач на гигантот за е-трговија Amazon Џеф Безос одекна низ медиумите. Џеф и Мекензи Безос соопштија дека ...
  сите 43 | | | веќе видена