Турново

  во

  Очигледно далеку поинтересна ќе биде битката за опстанок во Првата македонска фудбалска лига, ако се суди и по натпреварите од 29. коло во кое победи извојуваа ...
  сите 24 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 29. КОЛО Скопје: ВАРДАР – РЕНОВА (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – МАКЕДОНИЈА ЃП (0-0) Турново: АК. ПАНДЕВ – БЕЛАСИЦА (0-0) Кочани: ПОБЕДА ...
  сите 24 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 29. КОЛО Скопје: ВАРДАР – РЕНОВА (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – МАКЕДОНИЈА ЃП (1-0) Радески 8′ Турново: АК. ПАНДЕВ – БЕЛАСИЦА (0-2) ...
  сите 24 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 29. КОЛО Скопје: ВАРДАР – РЕНОВА (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – МАКЕДОНИЈА ЃП (3-0) Радески 8′, 31′, Имери 40′ Турново: АК. ПАНДЕВ – ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Силекс и Работнички во нова „жестока битка“ за бодови денеска од 16 часот во 29. коло од Првата македонска фудбалска лига. „Романтичарите“ ги очекува и трето ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Две скопско-тетовски пресметки во денешното 29. коло од Првата македонска фудбалска лига. Лидерот Шкендија во Тетово ја пречекува Македонија ЃП, а Вардар во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Академија Пандев и Беласица ќе го играат струмичкото и дербито на 29. коло во македонската Прва лига, денеска од 16 часот. Постариот клуб од Струмица, Беласица ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На 09.04.2019, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на 34-годишник од село Турново, струмичко. При претресот биле ...
  сите 118 | | | веќе видена

  На 09.04.2019, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на Б.Д.(34) од село Турново, струмичко. При претресот биле ...
  сите 107 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 25. КОЛО Скопје: ВАРДАР – СИЛЕКС (1-0) Цветановски 55′ Тетово: ШКЕНДИЈА – ПОБЕДА (4-1) Алими 5′, Тотре 13′, Бејтулаи 26′, Радески ...
  сите 39 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 25. КОЛО Скопје: ВАРДАР – СИЛЕКС (1-0) Цветановски 55′ Тетово: ШКЕНДИЈА – ПОБЕДА (3-0) Алими 5′, Тотре 13′, Бејтулаи 26′ Турново: ...
  сите 39 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 25. КОЛО Скопје: ВАРДАР – СИЛЕКС (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – ПОБЕДА (3-0) Алими 5′, Тотре 13′, Бејтулаи 26′ Турново: АК. ПАНДЕВ – ...
  сите 39 | | | веќе видена