Турново

  во

  Раководството на Беласица имаше многу забелешки на адреса на ривалот Академија Пандев, пред стартот на струмичкото дерби, но постапија џентлментски и честитаа ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Шкендија ја забележа и втората победа во низа (шеста сезонава) над Македонија ЃП со 5:1. Пред крајот на првото полувреме во листата на стрелците се запишаа ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Предноста која ја има лидерот Вардар се стопи на само два бода, откако денеска скопските „црвено-црни“ киксираа против Ренова, и одиграа без голови. Грешката ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Реал Мадрид сè уште е број 1 фудбалски клуб во Европа, според најновата ранг-листа на УЕФА, а како загревање за новото Ел Класико е податокот дека веднаш зад ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Забрзаниот ритам на македонската клупска фудбалска сцена продолжува денеска (15 ч.) со реванш-натпреварите од осминафиналето во Купот на Македонија. На седумте ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Вардар со 1-0 триумфираше над Победа во Штип и ја зголеми предноста на табелата пред Академија Пандев и Шкендија кои одиграа без голови. Македонија Денеска се ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Со еден прекрасен погодок „романтичарите" поведоа преку колумбискиот интернационалец во 27. минута, израмнија струмичани благодарение на Ивановски 10. минути ...
  сите 38 | | | веќе видена