Туре

  во

  Најугледниот британски медиум BBC спроведува анкета „Кој е најдобриот странски фудбалер кој играл во Англија“. Листата на потенцијалните кандидати за ласкавото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Петре Шилегов нема намера да се откаже од труењето на скопјани, истакна денеска на прес-конференција Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој зборуваше околу наводите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ќе го води Лестер до јуни 2022 година. Брендан Роџерс ќе работи повторно во Премиер лигата! Поранешниот тренер на Ливерпул вечерва како што се најавуваше стана ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Брендан Роџерс во текот на денот ќе биде претставен за нов менаџер на Лестер, откако управата на Селтик му дозволи да преговара со „лисиците“. Иако ваков потег ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Рио Фердинанд беше стручен коментатор за „Би-Ти Спорт“ и за време на вчерашните два натпревари во Лигата на шампионите, а значајната улога која ја има во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рио Фердинанд беше стручен коментатор за „Би-Ти Спорт“ и за време на вчерашните два натпревари во Лигата на шампионите, а значајната улога која ја има во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рио Фердинанд беше стручен коментатор за „Би-Ти Спорт“ и за време на вчерашните два натпревари во Лигата на шампионите, а значајната улога која ја има во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во турскиот град Самсун се наоѓа една во низата луксузни болници, кои г нарекуваат болници „со пет ѕвезди“, во кои на идните мајки им се даваат врвни услуги за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во моментов Манчестер Сити е актуелен шампион на Англија, со голем број рекорди зад неговото име, меѓу кои и рекордот за најмногу освоени бодови во една ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Традиционално можеби зимскиот преоден рок не е толку атрактивен како летниот, еве веќе 18 дена, не видовме досега некој „бомбастичен" трансфер, па дури и оној ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо не чекаѓе долго на вработување, откако пред два месеци доби отказ во Манчестер Јунајтед. Португалецот, нема да работи како тренер, но најде добро ...
  сите 39 | | | веќе видена