Турци

  во

  Стево Пендаровски освои 321.201 глас наспроти 316.872 на Гордана Сиљановска Давкова и 79.169 гласови на Блерим Рекаи, соопшти вечерва премиерот Зоран Заев ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Драги граѓани, Благодарам! Благодарам за мнозинската поддршка што ми ја дадовте, мене и на овој концепт Заедно Напред, уште во првиот изборен круг. Јасно е, ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Секој треба да учествува во позитивните промени. Подавам рака кон сите. Ќе бидам европски претседател на сите граѓани, во европска Република Северна ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Стево, честитам за победата во првиот круг, уште поголема ќе биде победата во вториот круг, продолжуваме напред заедно сите, како што ни ја личи земјата, ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Пред 10 минути од нашиот штаб бројките се следни 98,27 отсто проверени вкупен број на избирачи, очекуваме уште 1,7 отсто од резултатите коишто се собираат, ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Заев: Јасно е, Пендаровски води во фер политички натпревар во кој се покажа дека сечив глас е важен Почитувани граѓани, Пред 10 минути од нашиот штаб бројките ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Интегрално ја објавуваме изјавата за медиумите на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски: Драги граѓани, Благодарам! Благодарам за мнозинската ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев кажа дека на изборите денеска 321 201 гласале за Стево Пендаровски, за Гордана Силјановска 316 872, за Блерим Река 79 162. „Уверен сум ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Драги граѓани, Благодарам! Благодарам за мнозинската поддршка што ми ја дадовте, мене и ...
  сите 249 | | | веќе видена

  На три гласачки места правото на глас во селото можат да го остварат 2 илјади и 300 гласачи, ама убавото време до вечер најголемиот дел од нив го користат да ...
  | | веќе видена

  Христијан Мицкоски на крајот на кампањата, со една тажна и празна прес конференција го потврди она што веќе на сите им е јасно: го чека убедлив пораз на ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Повикувам на масовна излезност и на демократски и успешни претседателски избори, во недела, на 21 април и потоа на 5 мај, во името на брзиот развој на нашата ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Почитувани граѓани, Повикувам на масовна излезност и на демократски и успешни претседателски избори, во недела, на 21 април и потоа на 5 мај, во името на ...
  | | веќе видена | слични

  Дебаклот што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го доживеа на митингот во Скопје, слабата посетеност  и откажувањето на средбите со граѓаните, неспособноста, незнаењето, ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Христијан Мицкоски на крајот на кампањата, со една тажна и празна прес конференција го потврди она што веќе на сите им е јасно: го чека убедлив пораз на ...
  сите 75 | | | веќе видена