Триполи

  во

  За само неколку дена, тројца полицајци од различни служби во три града во северниот дел на Грција ја загубија битката со ковид-19, иако се на возраст меѓу 50 и ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Со одобрение на авторот, „Нова Македонија“ ексклузивно, во десет продолженија, ги објавува извадоците од книгата „Луѓе, времиња“ во која долгогодишниот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Париз им продава оружје на Саудиска Арабија и на Обединетите Арапски Емирати, кои се обвинети дека со француска воена опрема извршуваат злосторства во Јемен и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претставниците на Европската Унија, Италија и Германија во турскиот главен град Анкара беа повикани во Министерството за надворешни работи на Турција поради ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Вооружена група денеска се обидела да уpадне во седиштето на либиската Национална нафтена корпорација во Триполи, но била запрена од чуварите. Во инцидентот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Турција ги покани врвните дипломатски претставници од ЕУ, Германија и Италија да разговараат откако германски брод, дел од мисијата на ЕУ што го спроведува ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Вооружена група денеска се обидела да уpадне во седиштето на либиската Национална нафтена корпорација во Триполи, но била запрена од чуварите.Во инцидентот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вооружена група денеска се обидела да уpадне во седиштето на либиската Национална нафтена корпорација во Триполи, но била запрена од чуварите. Во инцидентот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Северно-атлантска договорна организација НАТО, го уништила сонот и мега проектот на поранешниот либиски лидер, Муамер Гадафи. Гадафи имал визија, како својата ...
  | | веќе видена

  Спротивставените страни во Либија ги завршија воените преговиори со апел до Советот за безбесност на Обединети нации да усвои обврзувачка резолуција за ...
  сите 3 | | | веќе видена