Тринидад

  во

  Во стотици руски градови се забележува чад предизвикан од интензивните пожари кои деновиве го зафатија Сибир, пишува Хафингтон пост . Над 3 милиони хектари се ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Секој ден луѓето од целиот свет патуваат од точка А до точка Б користејќи уникатни методи за транспорт. Некои од нив се нискотехнолошки решенија создадени од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Хипнотизирачки снимки од авион ја прикажуваат ерупцијата на вулканот Попокатепетл, која започна во понеделникот во државите Пуебла и Морелос во централниот дел ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион на Централна и Северна Америка, репрезентацијата на САД со победа од 4-0 над Гвајана ја започна одбраната на титулата во Голд Купот. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Бразилската старлета Нажил Тринидад изнесе нови обвиненија на сметка на Нејмар, за кој тврди дека ја силувал 15. мај во хотелска соба во Париз. Нажил не се ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер Нејмар даде изјава во полициска станица во Рио де Жанеиро откако манекенката го обвини за силување, рече неговиот адвокат Мариа Фернандес. ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар, среде обвинени за силување одигра натпревар за бразилската репрезентација и доживеа нова повреда. За да биде ситуацијата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар минува низ доста тежок период од својата кариера. Фудбалерот на ПСЖ неодамна беше обвинет за силување а денеска во јавноста се појави видео ...
  сите 110 | | | веќе видена