Трифун Костовски

  во

  Во второто издание на емисијата „Ексклузив“ , во дел од содржината предвидена за емитување беше и бизнисменот, како и поранешен градоначалник на Скопје, Трифун ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во ревијалниот дел на последната фестивалска вечер настапија групите „Балканика“, „Колонија“ и Ален Исламовиќ Во Охрид на 6, 7 и 8 септември, на платото пред ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Има прекрасни песни што ги запазуваат карактеристиките на македонскиот фолклор, стилски се различни, а ќе блеснат во изведба на одличните интерпретатори, вели ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Не е едноставно да се каже дека се прославува 25. години работа, а особено на еден музички фестивл на кој за четврт век поминале голем број изведувачи. И’, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На јубилејниот 25. меѓународен фестивал „Охрид фест-Охридски трубадури“, што ќе се одржи на 6,7 и 8 септември ќе настапат над 80 изведувачи. Покрај МРТ, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поранешниот скопски градоначалник, бизнисменот Трифун Костовски, се повлече од политиката, но повторно ѝ се враќа на музиката. Неговиот соработник и пријател, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот скопски градоначалник, бизнисменот Трифун Костовски, се повлече од политиката, но повторно ѝ се враќа на музиката. Неговиот соработник и пријател, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сергеј Самсоненко му кажал на градоначалникот Петре Шилегов дека тој како газда ќе се откаже од фудбалскиот клуб „Вардар“ и со тоа тој повторно би требало да ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Изградбата на три 60 катници на паркингот спроти Холидеј ин, која сега ја најавува Кристијан Трајковски, директорот на Акционерското друштво за стопанисување ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Скопје, Трифун Костовски, многу добро знае како е да се биде бизнисмен опкружен со државни пари. Татко на градот стана кога ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Глејте кој се наоѓа да дели памет за бизнис морал и етика. Откако стана градоначалник со помош на ВМРО-ДПМНЕ, бизнисменот Трифун Костовски се одлучи да го ...
  | | веќе видена | слични

  На 87-годишна возраст вчера почина норвешкиот политичар и дипломат Торвалд Столтенберг, татко на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и почесен ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На 87-годишна возраст вчера почина норвешкиот политичар и дипломат Торвалд Столтенберг, татко на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и почесен ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Собранието на доверители Ски-центарот Кожуф донесе одлука со која се прифати предлогот да се зголеми бројот на членовите на одборот на доверители од три члена ...
  сите 21 | | | веќе видена