Трибуналот

  во

  Индискиот Трибунал за екологија со 3,5 милиони долари ги казни градските власти на Њу Делхи поради тоа што не успеале да ги исполнат обврските за намалување на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Камбоџанскиот режим „Црвени Кмери“ извршил геноцид за време на нивното владеење од 1975 до 1979 година, пресуди Судот за воени злосторства, поддржан од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Изјавата на Карла дел Понте дека Косово е прерано признато и дека Харадинај не заслужува да биде премиер е уште една во низа покајнички изјави, пишува ...
  | | веќе видена

  Изјавата на Карла дел Понте дека Косово е прерано признато и дека Харадинај не заслужува да биде премиер, е уште една во низа покајнички изјави, пишува ...
  сите 3 | | | веќе видена