Трејси

  во

  Бајден беше заменик претседател на Обама осум години Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден, демократ што ќе се кандидира против претседателот Доналд ...
  сите 112 | | | веќе видена

   Повеќето луѓе ги мразат понеделниците и едвај чекаат да дојде викенд. Но, ако почнете да ги гледате понеделниците како можност за нов почеток или ден во кој ...
  сите 101 | | | веќе видена

  „Плати па клати: мемоари на еден уживател на проституција во слики и зборови“ е најдискутираниот и прилично контроверзен графички роман од 2011 година. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дури тројца тренери од Американскиот пливачки сојуз обвинети се за сексуално злоставување. Шест поранешни американски пливачки поднеле тужба против ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дебра Гроденски, Сузет Моран, Трејси Палмеро и уште три неименувани жени, месецов поднесоа три тужби против Пливачката федерација бидејќи не ги заштитила од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шест поранешни американски пливачки поднеле граѓански тужби против Американската пливачка федерација, со обвинение дека телото за заштита на пливачите не ги ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Дебра Грденски, Сузет Моран и Трејси Палмеро, заедно со уште три жени кои остануваат анонимни, поднесоа три тужби против федерацијата, тврдејќи дека не успеала ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Може ли лекови против проблеми со желудочна киселина да помогнат во лекувањето на коронавирусот? Оваа идеја веќе некое време се користи од вработените во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонскиот амбасадор во Норвешка, Серџим Мухамед, најави поддршка од Македонија за членство на Косово во НАТО, пренесува „Косово онлајн“ . „Политиката за ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека веќе „една недела“ зема хидроксихлорокин како профилакса, односно превентива против Ковид – 19, иако тој не ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Следете ги советите на познатата Трејси Андерсон која ќе ви помогне вашето тело да изгледа како некоe на холивудските ѕвезди. Оваа позната инструкторка по ...
  сите 14 | | | веќе видена