Трајковски

  во

  Комесарот за проширување Јоханес Хан на прес-конференцијата по министерскиот состанок за општи работи на ЕУ на кој повторно се одложи одлуката за отворање на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  По насоки на началникот Горан Грујевски, во поранешниот aероклуб спроти гимназијата „Јосип Броз Тито“ во центарот на Скопје бил инсталиран систем за ...
  сите 102 | | | веќе видена

  До системот за прислушување во УБК, „Најс“, можело да се пристапува од неколку локации надвор од кругот на МВР, раскажа инженерот Сашо Трајковски, вработен во ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на државата Стево Пендаровски, министерот за образование и наука Арбер Адеми и директорот на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд од ...
  сите 16 | | | веќе видена

   Претседателот на државата Стево Пендаровски, министерот за образование и наука Арбер Адеми и директорот на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Сашо Трајковски, вработен во УБК, во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ на СЈО. На прашање на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Сашо Трајковски, вработен во УБК, во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ на СЈО. На прашање на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Инженерот во УБК, Сашо Трајковски, во сведочењето на денешното судење за предметот „Таргет – Тврдина“ рече дека началникот Горан Грујевски им рекол дека ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Митко Чавков, поранешниот директор на БЈВ, и останатите осудени за упадот во Собранието на 27 април, ги добиле првостепените одлуки на судот, што значи дека ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Актуелниот помошник-директор на Петтата управа во МВР (за следење на комуникациите) Сашо Трајковски, кој во времето на обвинетите Сашо Мијалков и Горан ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ на СЈО со сослушување на сведокот Сашо Трајковски, вработен во УБК. Трајковски истакна дека ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Претседателот на државата Стево Пендаровски, министерот за образование и наука Арбер Адеми и директорот на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На прашање на обвинителот Артан Ајро, сведокот во однос на капацитетите за следење на системот Верин и Најс односно за можноста за маркирање броеви, рече дека ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, министерот за образование и наука на Република Северна Македонија, Арбер Адеми и директорот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Сашо Трајковски, вработен во УБК, во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ на СЈО. На прашање на ...
  сите 102 | | | веќе видена