Трајковска

  во

  Велат, детето се раѓа како бел лист и што ќе се пишува на него зависи од родителите и околината. Но, понекогаш времето со себе носи промени кои влијаат на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Велат, детето се раѓа како бел лист и што ќе се пишува на него зависи од родителите и околината. Но, понекогаш времето со себе носи промени кои влијаат на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Аудио снимките кои ги објави „Ла Верита“, откриваат детали за некои од фирмите кои се под истрага во „Империја“, освен што откриваат, според италијанскиот ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Патот до целта не е лесен, но верувам дека вложеното време, вложената енергија и труд секогаш резултираат со успех. Ова се зборовите на средношколката Ана ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во февруари годинава редакцијата на МКД.мк објави три наслови во кои откривме детали од истрагата за случајот „Империја". Според информациите кои тогаш ги ...
  сите 781 | | | веќе видена

  Еден месец пред „Ла верита“ да почне да ги објавува снимките за случајот „Рекет“, бизнисменот Орце Камчев му порача јавно на обвинител од СЈО дека не е ...
  сите 897 | | | веќе видена

  Обвинителката од Лиле Стефанова во изјава објавена на сајтот на Специјалното обвинителство тврди дека во април Јанева побарала запирање на истрагата за ...
  сите 1140 | | | веќе видена

  Обвинителката Лиле Стефанова, која во најновиот објавен снимен разговор што го пушти италијанскиот весник „Ла верита“ осомничениот во „Империја“ Орце Камчев се ...
  сите 716 | | | веќе видена

  За два месеца се очекува официјално да биде отворен македонскиот Културно-информативен центар во Истанбул врз основа на Договорот меѓу нашата и Владата на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  За два месеца се очекува официјално да биде отворен македонскиот Културно-информативен центар во Истанбул врз основа на Договорот меѓу нашата и Владата на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За два месеца се очекува и официјално да биде отворен македонскиот Културно-информативен центар (КИЦ) во Истанбул врз основа на Договорот меѓу македонската и ...
  сите 5 | | | веќе видена