Трајановски

  во

  Пелистер по 4. Коло во Втората лига – Запад се наоаѓа на претпоследното место на табелата. Денешниот пораз на свој терен од Струга Трим Лум се чини дека беше ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 13. септември 2018 (ИНПРЕС) – Единицата за специјални задачи во периодот од 30-ти август до 6-ти септември 2018 година на Охридското езеро успешно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Заврши тренинг семинарот на полициските нуркачи. Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски присуствуваше на завршната церемонија и доделувањето на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски присуствуваше на завршната церемонија и доделувањето на сертификати на Меѓународен заеднички тренинг ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, присуствуваше на завршната церемонија и доделувањето на сертификати на Меѓународен заеднички ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски присуствуваше на завршната церемонија и доделувањето на сертификати на Меѓународен заеднички тренинг ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Одржан меѓународен тренинг семинар на специјални полициски нуркачки тимови во Охрид Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски присуствуваше на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Избраниците на Илиевски паднаа во финишот од средбата во Скопје од која можеа да дојдат до победа од големо значење, победа која ќе ја зголемеше самодовербата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Овој циклус нашата селекција го започна со триумф над Ерменија на гости (0:3), а сега на возвратната пресметка на домашен терен, избраниците на селекторот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Денеска на ФФМ Тренинг центарот нашата млада селекција го игра новиот меч од квалификациите за ЕП 2019. Македонија води после првото полувреме со 1:0 против ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Град Скопје ќе поднесе кривична пријава за претходното раководство предводено од градоначалникот Коце Трајановски за договор за давање под концесија на дел од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Град Скопје подготвува кривична пријава поради недозволен пренос на добиена концесија за поставување билборди од една на друга фирма. Кривичната ќе биде за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Целата снимка од надзорната расправа на собраниската Комисија за транспорт и врски беше пуштена во Основниот суд Скопје 1, во доказната постапка на предметот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Снимка од надзорната расправа на собраниската Комисија за транспорт и врски денес се гледаше во Основниот суд Скопје 1 во како дел од доказите за случајот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Кривичен суд во тек е доказна постапка за рочиштето за Т.Н.Т - „Космос" на Фијат Цаноски, на кое што се репродуцира ДВД од собраниската надзорна расправа на ...
  сите 22 | | | веќе видена