Трајановски

  во

  Те испративме денеска на вечното почивалиште ама те испративме прерано драг пријателе. Изгубивме човек кој го сакаше животот, изгубивме и експерт кој неуморно ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Град Скопје Коце Трајановски со емотивен статус на својот Фејсбук профил се прости со Зоран Давидовски еден од загинатите во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, преку емотивна порака на Фејсбук се збогува со својот пријател и соработник Зоран Давидовски, кој го ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски клуб, ФК Вардар доживеа вистински дебакл на последниот контролен натпревар пред стартот на пролетниот дел од сезоната. На дуелот во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пајак службата на ЈП „Градски паркинг“ од утрово ги крева неправилно паркираните возила на Кејот 13 Ноември. Со три пајак возила се отстрануваат колите кои го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во издание на „Св. Ѓорѓи Полошки“ од Повардарската епархија објавена е книгата „Улогата на архиепископот охридски и македонски г.г. Доситеј во возобновувањето ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во издание на „Св. Ѓорѓи Полошки“ од Повардарската епархија објавена е книгата „Улогата на архиепископот охридски и македонски г.г. Доситеј во возобновувањето ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Рокот за пријавување на кандидати за претседател на државата на огласот на СДСМ е 19 февруари. На огласот на ВМРО-ДПММЕ до 1 февруари се пријавиле 9 кандидати, ...
  сите 39 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ, според претходните најави, денеска треба да ги објави имињата на конкурентите кои ќе се борат да ја добијат поддржката од најголемата опозициска ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Единствено решение за спас на Македонија е непартиски кандидат за претседател кој ќе биде поддржан од партиите и граѓаните. Само непартиски човек треба да ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Матурантот од Штип, Никола Панов, е најдобриот млад стрип уметник од конкурсот на стрип „Лифт“ на издавачката куќа „Темплум“. Наградата Панов за доби за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Коце Трајановски ниту потврдува ниту негира дека ќе влезе во трката за шеф на државата. Партиски извори брифираат дека тој е во игра, а на прашање на Сител, ...
  сите 22 | | | веќе видена