Трајанов

  во

  Од своето појавување во политиката името на Љубомир Фрчкоски е поврзано со скандали, криминал, насилства врз студентки, документи за негово кодошење, јавни ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Павле Трајанов на Алфа Куртон ТВ Хефталица приказује : Кога бев министер за надворешни 1999-та, лично во Грција ми беше даден предлог за име Република ...
  | | веќе видена | слични

  Две децении по војната во поранешната српска покраина Косово, дипломатите и лидерите почнаа да играат со идејата за која се смета дека е последната црвена ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Идејата на косовскиот претседател Хашим Тачи за промена на границите меѓу неговата земја и Србија, според некои политичари и аналитичари во Тирана и во Скоје ...
  сите 352 | | | веќе видена

  Размената на територии меѓу Србија и Косово би била опасна за целиот регион, но упатените во прашањето од Албанија и Македонија не очекуваат тоа да стане ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Лидерите на сите политички партии кои се декларираат за успешен референдум синоќа во скопски хотел искоординираа заеднички настап со единствена кампања за ...
  сите 57 | | | веќе видена

  „Заедно за европска Македонија" е насловот на документот што синоќа беше потпишан од триесетина лидери на политички партии кои се за позитивен исход на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Пред малку заврши средбата на лидерите на политичките партии кои даваат поддршка на референдумот на 30-ти септември и процесите кои се во насока на полноправно ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Почна средба на лидерите на политичките партии кои даваат поддршка на референдумот на 30-ти септември и процесите кои се во насока на полноправно членство на ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Крилото на БЕСА на Билал Касами нема да учествува во заедничката кампања со парламентарните групи кои го поддржуваат референдумот. Тој вечерва по завршувањето ...
  сите 67 | | | веќе видена

  По средбата немаше официјални изјави, а најавено е соопштение за јавноста. На средбата која се одржа на иницијатива на премиерот и претседател на СДСМ, Зоран ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Крилото на БЕСА на Билал Касами нема да учествува во заедничката кампања со парламентарните групи кои го поддржуваат референдумот. Тој вечерва по завршувањето ...
  сите 72 | | | веќе видена