Тоти

  во

  За тоа колку Роналдињо беше неверојатен на тоа историско Ел Класико говори и податокот дека пред него само Диего Марадона успеал да му даде два гола на Реал во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Антонио Касано е еден од фудбалските ликови кој секогаш бил интересен за јавноста и додека беше активен и сега кога веќе неколку години е во „аут“ и покрај ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со најголемата легенда на Рома, Франческо не смеете да си поигрувате, па дури ниту за „Ноќта на вештерките“. Денес се обележува глобално популарниот празник, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Антонио Касано е еден од фудбалските ликови кој секогаш бил интересен за јавноста и додека беше активен и сега кога веќе неколку години е во „аут“ и покрај ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанскиот голман Џанлуиџи Буфон кој што од оваа сезона брани во редовите на париски ПСЖ има свој фаворит за освојување на најпрестижната индивидуална ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Италијанскиот голман Џанлуиџи Буфон верува дека оваа година неговиот клубски колега Килиан Мбапе треба да ја освои Златната топка. Поранешниот голман на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Една од најголемите судиски кражби се случи во осминафиналето на Светското првенство одржано во Јапонија и Јужна Кореја во 2002 година. Судиите тогаш му ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Eдна од најголемите судиски кражби се случи во осминафиналето на Светското првенство во Јапонија и Јужна Кореја во 2002 година. Судиите тогаш помогнаа на ...
  сите 18 | | | веќе видена