Тоти

  во

  Аргентинецот јасно посочи дека сака да се докажува под кормилото на новиот тренер на Старата дама, Маурицио Сари, меѓутоа Рома притиска на негов трансфер, па ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Актуелното раководство на Рома продолжува ги иритира навивачите со своите одлуки. По неутрализирањето на иконите Франческо Тоти и Даниеле Де Роси, сега ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Навивачите на Рома покажаа големо незадоволство од она што го прават актуелните сопственици, односно како се однесуваат кон легендите на „волчицата“. Се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Актуелното раководство на Рома продолжува ги иритира навивачите со своите одлуки. По неутрализирањето на иконите Франческо Тоти и Даниеле Де Роси, сега ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Министерот за локална самоуправа Горан Милевски е роден во Битола во 1978 година. Член е на Либерално-демократската партија од 1995 година, а од 2015 година е ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Франческо Тоти на тажен начин стави крај на својата незаборавна 30-годишна етапа како претставник на Рома, започнувајќи од младинските школи, продолжувајќи со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ако се остварат шпекулациите за трансфер желбите на Лидс, Езгјан Алиоски може да заигра со две големи италијански легенди. Веќе неколку дена се пишува дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Франческо Тоти на тажен начин стави крај на својата незаборавна 30-годишна етапа како претставник на Рома, започнувајќи од младинските школи, продолжувајќи со ...
  сите 14 | | | веќе видена