Тоше Проески

  во

  Спонзор на Фестивалот „Браќа Манаки“ Банката е спонзор на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ кој се одржува во Битола. Фестивалот кој ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Младата Анастасија Аврамовска остави особен впечаток на поп-вечерта на неодамна одржаниот фестивал „Охрид-фест 2018“. Внуката на нашиот истакнат македонски ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во ревијалниот дел на последната фестивалска вечер настапија групите „Балканика“, „Колонија“ и Ален Исламовиќ Во Охрид на 6, 7 и 8 септември, на платото пред ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пред само неколку месеци босанската пејачка Дона Арес која се прослави во минатото низ целиот Балкан со нејзините хитови не успеа да ја победи битката со ракот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Општината Крушево денеска ќе почне со активностите за изработка на проект за изградба на достоен вечен дом на Тоше Проески на Гумење. Крушевскиот градоначалник ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сообраќајот на регионалниот пат Кривогаштани-Крушево е во прекин поради меѓународен натпревар „Фис ролерски куп Тоше Проески“. АМСМ соопшти дека прекинот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сообраќајот на регионалниот пат Кривогаштани-Крушево е во прекин поради меѓународен натпревар „Фис ролерски куп Тоше Проески“. АМСМ соопшти дека прекинот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сестрата на нашиот Тоше Проески на својот Фејсбук профил постојано објавува емотивни статуси поврзани за прерано починатиот пејач. Оовој пат таа сподели ...
  сите 10 | | | веќе видена