Торонто

  во

  Нејасната и тајна систематизација во министерството за надворешни работи донесла повисоки функции за низа дипломати блиски на актуелната гарнитура кои биле дел ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Адаптацијата на Дикенсовата приказна во која ќе се појави Дев Пател заедно со Тилда Свинсон, Хју Лори и Питер Капалди ќе ја има својата европска фестивалска ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пред десет години Фејсбук, Твитер и сличните мрежи беа примени позитивно, но денес, довербата кон онлајн просторот е сериозно нарушена Приватноста на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  (Овој текст е дел од серијалот на IT.mk кој има за цел да ги промовира локалните компании кои се присутни на сервисот ИТ Индекс ) 1. Датум кога официјално ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ноќеска се случи нешто кое за прв пат се случува во историјата на професионалната американска кошарска лига НБА. За прв пат титулата се сели во Канада, откако ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Излезе од печат нова книга во издание на „Или-или“, станува збор за „Филмски клуб“ од канадскиот писател Дејвид Гилмор, кој преку (авто)биографска приказна, на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Откако шест години бил прогонуван, малтретиран и следен, решил да побегне од земјата. Поранешниот американски полицаец, кој разоткрил масовна корупција во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Овен На вашиот знак најмногу му одговара динамичен и активен одмор. Не сакате да се сончате и да лежите на плажа, повеќе ве интересира акција и забава. Ова ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Книгата „Филмски клуб“ од канадскиот писател Дејвид Гилмор е најново дело од работилницата на издавачката куќа ИЛИ-ИЛИ, што од понеделник ќе биде достапна и на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Книгата „Филмски клуб” од канадскиот писател Дејвид Гилмор е најново дело од работилницата на издавачката куќа ИЛИ-ИЛИ, што од понеделник ќе биде достапна и на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Големиот број на трансфери на важни играчи кои се случија ова лето, во НБА лигата само го продолжија трендот кој почна лани. Анализите покажуваат дека од 24-те ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Кавај Ленард по освоената шампионска титула со Торонто Репторс имаше можност да бира каде ќе ја продолжи својата кариера. Пред него имаше неколку реални опции, ...
  сите 30 | | | веќе видена