Торино

  во

  „Газета Дело Спорт“ пренесува дека во следниот период се очекува Матео Дармиан да го комплетира трансферот во редовите на Јувентус.Играчот кој еднакво добро ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Џанлуиџи Буфон помина повеќе од една и пол деценија во дресот на Јувентус, но не успеа да се израдува на титула во Лигата на шампиони. Голманот кој летоска си ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Рома денес на „Олимпико“ во рамките од 20-тото коло од италијанската Серија А славеше победа од 3:2 против Торино. „Волчицата“ го надигра ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Тимот на Рома ја продолжжи низата на добри резултати и дојде до победата во пресметката со Торино од 3-2 во премиерниот меч од 20 рунда во Серија А. Домаќините ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Рома и Торино одиграа исклучително интересен натпревар од 20. коло на италијанската Серија А, во меч во кој „волчицата“ прво пропушти водство од 2:0, за на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се случуваше на трансфер пазарот. – ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Овој медиум како најголема причина за пристигнувањето на Зидан го истакнува Кристиано Роналдо. Освен тоа се додава дека ако Зидан пристигне ќе го доведе својот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шпанскиот медиум „Мундо Депортиво“ изимината вечер лансираше „бомба. Имено, според нивните информации Зинедин Зидан на лето ќе го превземе италијанскиот ...
  сите 7 | | | веќе видена