Торес

  во

  Тијаго Алакантара е најзвучното засилување ова лето не само во Ливерпул, туку и во текот на Премиер лигата. Шпанецот пристигна минатата недела, а дури вчера се ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Тиаго Алкантара не го допре знакот „Ова е Енфилд“ кој е поставен пред да се излезе на теренот од потрибинските простории, фудбалерот има логично објснување. ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Поранешниот шпански репрезентативец и член на Челзи, Ливерпул и Атлетико Мадрид, Фернандо Торес направи трансформација на својот изглед. Торес и по ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фернандо Торес засекогаш ќе остане запаметен по неговите партии во Атлетико Мадрид и Ливерпул, особено по оние во дресот на „црвените“ каде мина извонредни ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шпанската Ла Лига од денес е повторно на програмата. Новата, јубилејна 90-та сезона ќе биде посебно возбудлива од неколку причини. Прво, Реал Мадрид ќе се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Трагична приказна доаѓа од Бразил каде што 24-годишно момче загинало само неколку минути се верило со својата девојка.Жоао Гилхерм Торес Фадини и Лариса Кампос ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Трагична приказна доаѓа од Бразил каде што 24-годишно момче загинало само неколку минути се верило со својата девојка. Жоао Гилхерм Торес Фадини и Лариса ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жао Гилхерм Торес Фадини (24) и неговата свршеница Лариса Кампос (25) ја прославија свршувачката со пријателите на браната Интупараранга, лоцирана на реката ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шпанија со 4-0 ја совлада Украина, Ансу Фати испиша историја и стана најмладиот стрелец во дресот на „црвената фурија“, фудбалерот на Барселона урна рекорд ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Шпанската фудбалска селекција во второто коло од Лигата на нациите во Мадрид во неделата вечер беа убедливи со 4:0 против Украина, додека Германија во Базел ...
  сите 9 | | | веќе видена